„Fioka srama“ – ekološki dokumentarac o posledicama korišćenja plastike

Kako je započela masovna upotreba plastičnih kesa? Šta su posledice korišćenja plastike za jednokratnu upotrebu? Šta možemo da preduzmemo? Pogledajte film koji razotkriva stanje ekološke svesti u Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji.

Na ovogodišnjem 11. po redu Green Fest-u prikazan je ekološki film, koji upravo daje odgovore na ova pitanja u kojem su učestvovali i članovi našeg udruženja.

A zbog čega je to toliko veliki problem? Koje sve, na koji način i koliko ugrožen? Kako bi odgovore na ova pitanja dali što većem broju ljudi i upoznali sve sa posledicama korišćena plastike za jednokratnu upotrenu, Vladimir Gigić i Anica Cvetković su po tekstu Minje Marijanski napravili ekološki dokumentarni film.

Ekološki dokumentarac, „Fioka srama“, sniman je u Srbiji, Hrvatskoj i Sloveniji i kroz priču o plastičnim kesama, film razotkriva stanje ekološke svesti u ove tri zemlje.

Film možete pogledati na Green festu do 4.11.2020. godine, pod nazivom Fioka srama, a nakon toga na Youtube platformi.