Održan uvodni čas o ekologiji za prvake OŠ „Vasa Pelagić“ u Kotežu

“Ekologija za početnike”, uvodni čas koji služi da predstavi projekat koji će Udruženje Sredina i NVO Centar za razvoj ideja da pokrenu od septembra meseca, održan je dana 22.05.2017. u OŠ „Vasa Pelagić“ u Kotežu za učenike prvog razreda. Udruženje Sredina i NVO Centar  za razvoj ideja su tokom uvodnog časa razgovarali sa decom o ekologiji koja je globalno veoma aktuelna tema, a kojoj se kod nas nedovoljno govori. Tokom ovog časa govorilo se o : klimatskim promenama, zagađenju voda, biodiverzitetu, upravljanju otpadom i reciklaži.  Uz prezentaciju, slike, ekološku bajku, poučne snimke pokušali smo da deci približemo najaktuelnije ekološke probleme. U naredne dve nedelje biće održani i uvodni časovi za učenike drugog, trećeg i četvrtog razredu ove osnovne škole.